Preskočit úvod

Gamesite.sk

www.gamesite.sk

Prvý projekt z našej dielne – Gamesite.sk uzrel oficiálne svetlo sveta po niekoľkomesačných prípravách dňa 01.06.2009. Za cieľ sme si stanovili prinášať kvalitný obsah prevažne z hernej oblasti. Našou prioritou od prvého dňa fungovania portálu bolo poskytnúť pravidelné a čerstvé informácie zo všetkých zákutí hernej scény, počnúc drobnými novinkami, končiac pri zložitých recenziách. V druhom roku nášho pôsobenia na trhu sme sa posunuli od písaných recenzií aj k tvorbe videorencenzií, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou našej práce. Ďalším pravidelne sa vydávajúcim obsahom z našej dielne je podcastový formát GamesiteNews, ktorý momentálne vydávame v dvojtýždňovej periodicite. Postupom času sme sa formovali a prispôsobovali požiadavkám zo strany čitateľov a tvoriacej sa komunity. Na základe dopytu bola na stránku zakomponovaná sekcia online hier, vytvorili sme komunitný program, ktorý sme nazvali GS klub a ponúkli sme tak priestor našim aktívnejším čitateľom. Veríme tomu, že priestor na vyjadrenie treba poskytnúť čo najširšiemu spektru nadšencov, a tím pracujúci okolo projektu napĺňa aktívne zapájanie sa tých, pre ktorých je obsah stránky prioritne určený. Z tohto dôvodu u nás vznikla aj možnosť blogovať. Všetci naši redaktori i ostatné zainteresované osoby sa projektu venujú v rámci svojho voľného času a možností. Historicky sme prešli dvoma zásadnými zmenami dizajnu stránky. Gamesite bol prvý z radu projektov, ktoré sme vytvorili na základe jeho úspechu. Každý z projektov predstavujeme pod samostatnou značkou.

Gamesite deťom

www.gamesitedetom.sk

Od roku 2010 sa redakcia Gamesite.sk venuje aj charitatívnej činnosti. V rámci projektu s názvom Gamesite deťom organizujeme dva krát ročne charitatívne zbierky pre deti. Vianočné zbierky putujú vždy do iného slovenského detského domova, zbierky k Medzinárodnému dňu detí zase dávame malým detským pacientom. Všetky predmety, v prevažnej väčšine video hry, preberáme spolu s pedagogickými odborníkmi, aby sa k malým deťom nedostal nevhodný obsah. V prípade, že viete o inštitúcii, ktorú by sme mohli v budúcnosti navštíviť, alebo sa chcete zapojiť a prispieť do zbierky, neváhajte nás kontaktovať!

Generation magazín

www.generation.sk

Dňa 21.01.2012 sme prvýkrát vydali Gamesite magazín – elektronický časopis z dielne našich spolupracovníkov. Pre veľkú skupinu ľudí je mobilné pripojenie k internetu i v dnešnej dobe ešte nedostupné a to bol jeden z impulzov, ktorý nás prinútil zamyslieť sa nad tým ako preniesť náš kvalitný obsah do mobilnej verzie. Časopis vydávame v troch formátoch – PDF verzia pre počítače, PDF verzia pre mobilné platformy a Flash/HTML5 verzia pre listovanie v online forme. Deviatym číslom sme zmenili názov na NextGen magazín, pretože lepšie vystihuje podstatu celého projektu, ktorý sa postupne posúva od striktne herne zameraného k lifestylovému. Neoddeliteľnou súčasťou všetkých čísel magazínu sú početné súťaže o zaujímavé herné a hardvérové ceny. Od 28.12.2012 s 13. číslom magazínu nás okolnosti prinútili k ďalšej a dúfajme, že už poslednej zmene názvu magazínu na Generation magazín.

GS Shop

www.gsshop.sk

Po viac ako troch rokoch fungovania herného portálu Gamesite.sk, sme dňa 01.07.2012 uviedli do prevádzky internetový obchod vo farbách našej značky. Snahou tímu pracujúceho okolo e-shopu je zjednodušiť prístup k nákupu čitateľom a pravým herným fanúšikom kupujúcich originálne tituly. Pre registrovaných používateľov našej stránky je skvelou výhodou vzájomná prepojenosť s materským portálom. Okrem herných titulov je v našom portfóliu možné nájsť aj herné konzoly, knihy, komiksy a samozrejme rôzny doplnkový tovar zameraný predovšetkým na herný segment.

Moviesite.sk

www.moviesite.sk

Nezávislý portál venovaný filmu - Moviesite.sk je venovaný najmä mladým čitateľom slovenského internetu. Recenzie, reportáže, témy mesiaca a oveľa viac, to všetko nezaťažené akademickou terminológiou.